html5 web site tasarım

Topluluk Üyeleri

Ertugrul Barak
Ertuğrul BARAK
Bilim Başkanı l Mucit l Bilişim Uzmanı

1974 yılında doğdu. Çocukluk çağlarında iken bilim ile tanıştı. 80 li yılların o zorlu koşullarında edinebildiği tüm bilim materyali, üst sınıfların fen kitapları ve bir de babasının hediyesi olan mikroskop idi. Ve nitekim bu bilim temposu artarak liseye kadar devam etti.

1988 yılında ise, Tübitak'ın çıkardığı "Bilim ve Teknik" dergisi ile tanıştı. Bu geç kalmış tanışmaya kadar bir çok fizik ve matematik teorik buluşları oldu. Bu buluşlarının bazıları hayata geçti, bazıları ise henüz denenmedi. İcat çalışmalarına halen devam ediyor.

1996 yılında Türkiye'de yeni yükselmeye başlayan Bilişim Teknolojileri alanında uzmanlaşma kararı aldı ve kariyer planlarını bu yönde yaparak ilerledi. Birkaç yıl sonra o yıllarda Türkiye'nin en büyük 100 Bilişim firması arasında yer alan OBJE GRUP ta görevler aldı. Ve OBJE GRUP bünyesinde ki 5 firmadan biri olan BTKOM firmasında, İnternet Teknolojileri alanında ilerlemeye başladı.

2000 yılından itia sonraki yıllarda Türkiye'nin En büyük hizmet firması olan ISS Tesis Yönetim Hizmetleri firmasında IT Direktörlüğü yaptı. Bu sırada Tesis Yönetim Yazılımları alanında Dünya lideri olan IBM MAXIMO yazılımında uzmanlaşarak ülkedeki ilk MAXIMO uzmanlarından oldu. 2007 yılında bir Alman firması olan HSG Zander üzerinden CEVAHİR AVM projesine transfer oldu. Ve 2010 yılına kadar burada çalışıp daha sonra kendi Bilişim firmasını kurdu.

Bilişim işleri ile uğraştığı dönemlerde Bilim ile uğraşmayı da bırakmayarak yeni teoriler ve buluşlar üzerinde çalışmalarına devam etti. Bu süre zarfında ise en çok yaptığı şey ise tanıştığı tüm çocuk ve gençlere, bilimi sevdirecek şekilde merak uyandıran yaklaşımlarla yardımcı olmaya çalıştı. Aynı zamanda çocuklara kodlama ve web sitesi yapmayı öğreten çalışmalarda bulunmaktadır.

Halen Bilişim firması sahibi olup, bir yandanda bilimsel ve bilişim projeleri üretmeye, çocuklar ve gençlere yönelik bilim atölyeleri düzenlemeye devam etmektedir. En büyük hayallerinden biri ise çocuk, genç, yetişkin herkesin etkileneceği eğlenceği öğreneceği açık ve kapalı bir Bilim Çocuk Köyü kurmak olup bu yönde ki çalışmalarını Sezgin Dülger ile berabercede yürütmektedirler.

Akademiye Katıl


Adres:

Cihangir Mh. Murat Altıntaş Sk.
No:7/2 K.2   Avcılar / İSTANBUL

© Copyright 2019 YeS Akademi - Tüm Hakları Saklıdır