html5 web site tasarım

Topluluk Üyeleri

Serdar Dağtekin
Serdar Dağtekin
Eğitim Direktörü l Editör l Yazar

1999 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Çalışma hayatına Terakki Vakfı Okullarında başladı. Daha sonra Analiz Eğitim Danışmanlığı firmasını kurarak yurtdışı eğitim danışmanlığı ve eğitim koçluğu yapmaya başladı. 2005 yılında Aka Kolejleri International Baccalaureate Koordinatörlüğü ve Bölüm Başkanlığı görevlerini üstlendi. Aynı okulda lise müdürlüğü görevini yürüttü.

2009 yılında Amerika’da Indiana Üniversitesinde Yüksek Lisans Programını tamamladı. 2011 yılında Türkiye’ye dönüşünde Bahçeşehir Kolejleri Genel Müdürlük Bölüm Başkanlığı ve Eğitim Koordinatörlüğü görevine başladı. 2015 yılına kadar altmıştan fazla okulun açılışını, öğretmen kadrosunun oluşturulması, sistem geliştirilmesi ve program geliştirme süreçlerini yönetti. Bu dönemde Dijital Eğitim ve Okul Yönetimi üzerine uzmanlaştı.

2015 yılında İngiltere’de Apple Leadership eğitimi aldı ve Apple Professional Development olarak Üsküdar Amerikan Koleji, İstanbul Erkek Lisesi Vakfı Okulları, Saint Joseph, Saint Michel, Bahçeşehir Üniversitesi, Hacettepe Tıp Fakültesi gibi birçok okulun dijital eğitim süreçlerini yürüttü. 2017 yılında Vizyon Kolejinde Eğitim Koordinatörlüğü ve Bölüm Başkanlığı görevini üstlendi. Bu dönemde Microsoft Türkiye Eğitim Departmanında ve Sebit Vitamin Eğitim şirketlerinde içerik geliştiricisi olarak projeler yürüttü.

Yayımlanmış yirmi sekiz kitabı vardır. Bu kitaplardan bazıları:Ömer Seyfettin Öyküleri – İş Bankası Yayınları (9. Baskı),Genç Yazarlar Kulübü -Altın Yayınları (15. Baskı),Yaratıcı Dünyam – Akademi Çocuk Yayınları (4. Baskı),Okuma Becerileri -Akademi Çocuk Yayınları (4. Baskı),BaşarıYorum Kitap Seti – Bahçeşehir Koleji Yayınları (9. Baskı),Nutuk – Çizge Yayınları (3. Baskı)

Halen Apple Professional Development olarak çeşitli okullarda eğitim içerik geliştiricisi olarak çalışmakta. Çocuk ve gençlik edebiyatı yazarı olarak kitaplar yazmakta. Tutarlı bir dünya görüşü ve yaşama bakışıyla lirikliği ve dokunaklılığı kırılma noktalarından yakalayan edebiyat tarzı ile yeni bir soluk olarak doksanlı yıllarda başlayan edebiyat serüvenini dergilerde ve kitaplarında sürdürüyor.

Akademiye Katıl


Adres:

Cihangir Mh. Murat Altıntaş Sk.
No:7/2 K.2   Avcılar / İSTANBUL

© Copyright 2019 YeS Akademi - Tüm Hakları Saklıdır