html5 web site tasarım

Topluluk Üyeleri

Yaşar SOLAK
Yaşar SOLAK
Eğitimci l Yazar

1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fizik Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.

Çalışma hayatına Ankara’da Fen ve Anadolu Lisesi öğrencilerini özel olarak üniversite sınavlarına hazırlayarak başladı. Ulusal sınavlarda Türkiye derecesi yapan öğrenciler yetiştirdi. 2004 yılından itibaren İstanbul’da dershaneler için özel gruplar oluşturdu ve sınavlara hazırladı. 2007 yılında özel okul sektörüne geçti. Türkiye’nin en büyük özel okul grubunda Fizik Bölüm Başkanlığı ve Eğitim Koordinatörlüğü görevlerini üstlendi.

İngiltere, Singapur, Hollanda ve Çin de uygulanan eğitim programlarını inceledi. Türkiye de ilk Steam ve Maker çalışmalarını hayata geçirdi. Okulların içinde bilim merkezleri, laboratuvarlar ve atölyeler oluşturdu. Özel okullar için eğitim programları ve sistemleri kurguladı. Anaokulundan liseye kadar her kademede akademik süreçleri yeniden yapılandırdı. Sektörün önde gelen okullarına akademik kurul danışmanlığı, yönetim ve satış danışmanlığı yaptı, eğitim direktörlüğü görevlerini üstlendi.

«İyi Okul» ve «Hangi Özel Okul» isimli kitapları yazdı. Anne babalara yönelik «Ebeveyn Akademisi Programını» ve Lise, üniversite öğrencilerine yönelik «Liderlik ve Girişimcilik Programını» hazırladı.

Halen özel okullara yönetim danışmanlığı ve akademi danışmanlık yapmakta, özel okullar için akademik programlar kurgulamakta, sektöre girmek isteyen yatırım gruplarına marka/konsept kurgulamakta, satış/pazarlama alanlarında danışmanlık yapmakta, yeni kitaplarını yayıma hazırlamakta ve aktif olarak okul yöneticiliği görevine devam etmektedir.

Akademiye Katıl


Adres:

Cihangir Mh. Murat Altıntaş Sk.
No:7/2 K.2   Avcılar / İSTANBUL

© Copyright 2019 YeS Akademi - Tüm Hakları Saklıdır